O MNIE

Nazywam się Marta Sokołowska. Fotografia jest moją ogromną pasją - jestem jej wierna od lat. W ciągu tego czasu zmieniały się tylko aparaty :) Najpierw był Zenit, kupiony jeszcze w liceum przez tatę, z dodatkowym portretowym obiektywem. Mam do niego wielki sentyment, a zdjęcia wywoływane przeze mnie w domowej ciemni, za pomocą rosyjskiego powiększalnika, mam do dziś. Czasy się zmieniały, a ja zapragnęłam mieć "cyfrówkę" - nabyłam więc kompakt - towarzysza doli (wyróżnienia w dwóch ogólnopolskich konkursach fotograficznych) i niedoli (bo niestety nie w każdych warunkach mogłam nim robić zdjęcia)...Od pewnego czasu robię już zdjęcia lustrzanką cyfrową, ale przecież aparat jest tylko narzędziem i to nie on robi zdjęcia.

Moje fotografie to świat taki jakim ja go widzę, staram się więc zawsze widzieć więcej. Fotografia to dla mnie  rysowanie światłem sytuacji, zdarzeń, emocji, złapanie w kadrze tej jednej, konkretnej chwili, bo ona się już nie powtórzy, ale mogą powrócić emocje, kiedy spojrzy się na zdjęcie. Najbardziej kocham te niepozowane, bo to one tak naprawdę odzwierciedlają rzeczywistość. Ostatnio przeglądając różne konkursy fotograficzne zwróciłam uwagę na jeden - "Moje najlepsze zdjęcie". Nie wezmę w nim udziału. Nie potrafiłabym wybrać, bo każde jest inne, każde o czymś innym opowiada. W fotografii ważne są dla mnie dwie rzeczy. Cieszę się zawsze z samego  fotografowania, ale równie miłe jest kiedy osoba narysowana przeze mnie światłem jest zadowolona z tych efektów :)
Jeśli Jesteś więc zainteresowana/y sesją, reportażem z ważnego wydarzenia w Twoim życiu lub chcesz wyrazić swoją opinię o zdjęciach - Zadzwoń lub Napisz :)

Pozdrawiam,
Marta Sokołowska